Haber Detayı
17 Temmuz 2017 - Pazartesi 11:05 Bu haber 1174 kez okundu
 
15 Temmuz Kenya'da Anıldı
15 Temmuz Kenya'da Anıldı
TASEN ARAŞTIRMALAR Haberi


Kenya’da 15 Temmuz Demokrasi  ve Milli Birlik Günü Nairobi’de iki farklı etkinlikle anıldı. Büyükelçiliğimizin gerçekleştirdiği ilk etkinlikte Nairobi Karura Ormanı’nda Şehitler anısına ağaç dikimi gerçekleştirildi ve 15 Temmuz Fidanlığı’nın  açılış töreni yapıldı.

                TİKA Nairobi Koordinatörlüğümüzün ev sahipliğinde ve AA işbirliğinde gerçekleştirilen akşamki programda ise  Resim Sergisi ve  Film Gösterimi nden oluşan 15 Temmuz Demokrasi  ve Milli Birlik Günü programı gerçekleştirildi. Türkiye’nin  darbe girişimi esnasında demokrasisine nasıl sahip çıktığı üst düzey bürokrat, yerel valiler, STK temsilcileri, diplomatlar ve gazeteciler ile Türkiye Mezunlarının katıldığı bir topluluğa detaylica anlatildi  ve büyük ilgi gördü.

                Programda Koordinatörlüğümüzce yapılan sunumda ise Kenya’da etkin olarak faaliyetlerini sürdüren FETÖ’nün eğitim ve iş dünyasındaki yapılanmaları ve demokratik mekanizmaları nasıl kötüye kullandığı aktarıldı. Kenya Cumhurbaşkanlığı Kurak ve Yarı Kurak Bölgeleri  Kalkındırma Başdanışmanı Mukhtar OGLE seçim sürecindeki Kenya’nın Türkiye’den demokratik kurumlarını koruma noktasında öğreneceği çok şey olduğunu ve farklı hayat görüşlerinde insanların hep birlikte darbe girişimine  karşı direnmelerini çok değerli bulduklarını  ifade etti. Program sonrasındaki yemekte ise katılımcılarla yapılan ikili görüşmelerde kendi alanlarında FETÖ’nün aktif  faaliyet gösterdiği kurum ve ilişkilere dair detaylı bilgilendirme imkanı bulundu. 

Kaynak: Editör: Hasan Hüseyin ÇAKMAK
 
Etiketler:
Diğer Fotoğraflar


Yorumlar
Bizim Gazete
İstanbul
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
Güncelleme: 06.09.2020
Bugün
20° - 28°
Pazartesi
20° - 28°
Salı
21° - 29°
Anketler
TASCA Faaliyetleri hakkında ne düşünüyorsunuz?
İstanbul

Güncelleme: 06.09.2020
İmsak
05:00
Sabah
06:29
Öğle
13:07
İkindi
16:44
Akşam
19:36
Yatsı
20:59
Arşiv Arama
Haber Yazılımı